W MEDICAL PARK – RIVERSIDE SPA oferujemy profesjonalne zabiegi na najwyższym światowym poziomie z zakresu najnowszych i uznawanych za najbardziej skuteczne form i rodzajów terapii. Zabiegi wykonywane są w komfortowych i funkcjonalnych gabinetach. Wszystkie stanowiska wyposażyliśmy w profesjonalny sprzęt medyczny.

KINEZYTERAPIA INDYWIDUALNA I GRUPOWA

KINEZYTERAPIA to leczenie ruchem wspomagające cały proces dochodzenia do zdrowia. Jej podstawowym narzędziem są ćwiczenia o właściwościach prozdrowotnych, odpowiednio dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta, wykonywane pod nadzorem terapeuty. Kinezyterapia poprawia sprawność fizyczną i pomaga osiągnąć jej oczekiwany poziom. Ruchy wykonywane w jej ramach oddziałują korzystnie na cały organizm.

W ramach KINEZYTERAPII oferujemy indywidualną pracę z fizjoterapeutą, wykorzystującą współczesne metody terapeutyczne (PNF, TERAPIĘ MANUALNĄ, metodę MC-KENZIE, KINEZJOTAPING) uzupełnione przez:

 • THERAPY MASTER – wg metody S-E-T (SLING EXERCISE THERAPY) – bezbólowa i bezwysiłkowa terapia funkcjonalna. Pacjent wykonuje precyzyjne fizjologiczne ruchy. Ćwiczenia uwalniają od nadmiernego napięcia i bólu. Rozluźnienie napiętych mięśni osiąga się poprzez powtarzanie ruchów, które nie sprawiają bólu.
 • TERAPIA FITVIBE – oparta na profesjonalnej platformie wibracyjnej, która wywiera zbawienny wpływ na organizm. Pomaga przy wzroście siły i wytrzymałości mięśni, poprawia gibkość i koordynację ruchową, redukuje tkankę tłuszczową i cellulit. Ponadto można ją stosować przy leczeniu osteoporozy, rehabilitacji po kontuzjach i operacjach, a także przy regulacji gospodarki hormonalnej.

FIZYKOTERAPIA

Odpowiedni dobór bodźców wywołuje w ludzkim organizmie pożądane reakcje. Fizykoterapia obejmuje metody lecznicze, które wykorzystują to zjawisko.

W ramach FIZYKOTERAPII w naszym centrum oferowane są:

 • MAGNETOTERAPIA – terapia, która polega na poddaniu całego ciała lub jego części działaniu pola magnetycznego o wysokim poziomie indukcji. To nowoczesna metoda fizjoterapeutyczna stosowana w leczeniu, rehabilitacji i odnowie biologicznej. W jej efekcie procesy odpornościowe i regeneracyjne ulegają przyspieszeniu, procesy oddychania komórek stają się bardziej efektywne, a regeneracja tkanek i obwodowe krążenie krwi odbywają się szybciej i sprawniej.
 • LASEROTERAPIA – jedna z najnowocześniejszy metod fizykoterapeutycznych. Polega na naświetlaniu wiązką lasera wybranych miejsc na ciele. Światło jest nośnikiem energii, dzięki czemu możliwie jest bezpośrednie, pozytywne oddziaływanie na procesy tkankowe, bez jakichkolwiek skutków ubocznych. LASEROTERAPIA sprawia, że rany goją się szybciej, a ból przestaje dokuczać.
 • ŚWIATŁOLECZNICTWO – światło spolaryzowane wyzwala naturalny potencjał w ludzkim organizmie. Dzięki temu w zależności od potrzeb, może go w naturalny sposób wzmacniać, regenerować oraz utrzymywać w równowadze. Światłolecznictwo stymuluje procesy związane z odbudową tkanek, stawów i mięśni, dlatego jest pomocne w ramach terapii chorób narządów ruchu oraz dolegliwości z zakresu ortopedii i neurologii.
 • ULTRADŹWIĘKI – organizm ludzki odbiera fale dźwiękowe jako wzrost ciśnienia w miejscu kontaktu – na powierzchni i wewnątrz tkanek. Skuteczność mikromasażu, następującego w wyniku oddziaływania ultradźwięków, wzmacniana jest przez efekt cieplny, który dodatkowo powoduje przyspieszenie metabolizmu komórkowego. Następstwem zastosowania ultradźwięków o wysokiej, niesłyszalnej dla człowieka, częstotliwości, jest zmniejszenie napięcia mięśni, rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zahamowanie procesów zapalnych.
 • ELEKTROTERAPIA – ten rodzaj terapii polega na oddziaływaniu na ludzki organizm prądu stałego. Efektem jest zwiększenie ukrwienia, zwiększenie pobudliwości układu nerwowo-mięśniowego, zmniejszenie obrzęków oraz napięcia mięśni. ELEKTROTERAPIA jest zalecana i stosowana z dużym powodzeniem w przypadku chorób narządów ruchu oraz dolegliwości z zakresu ortopedii i neurologii.
 • TERAPULS – metoda polegająca na podgrzaniu tkanek ciała przy zastosowaniu impulsów o bardzo dużej mocy, z odpowiednio długimi przerwami między nimi. Dzięki temu ciepło nie gromadzi się w jednym punkcie ciała, tylko ulega rozproszeniu. W efekcie terapii obserwuje się wiele pozytywnych skutków, takich jak rozszerzenie naczyń krwionośnych czy zwiększenie przepływu krwi tętniczej i żylnej. Ponadto komórkowa przemiana materii ulega przyspieszeniu, podobnie jak procesy wchłaniania tkankowego, czego rezultatem jest np. znikanie krwiaków i obrzęków.
 • THERMOPRESS – to urządzenie do miejscowej terapii zimnem lub ciepłem w połączeniu z masażem uciskowym. Posiada szerokie zastosowanie w rehabilitacji ortopedycznej, pooperacyjnej, w przypadku chorób reumatycznych i zwyrodnieniowych, rehabilitacji sportowców oraz różnych zespołach bólowych i nerwobólowych.
 • KRIOTERAPIA – efektem krótkotrwałego oddziaływania bardzo niskich temperatur na ludzki organizm jest ogólna poprawa nastroju, pozbycie się zmęczenia, rozluźnienie napięć mięśniowych, poprawa krążenia krwi, zanik bólu i to nie tylko na powierzchni ciała, ale także w okolicach stawów oraz we wnętrzu organizmu. Krioterapia powoduje ponadto zmniejszenie lub likwidację krwiaków i obrzęków oraz pobudzenie produkcji hormonów o działaniu przeciwzapalnym.

MASAŻ

Masaż to jeden z najstarszych spośród znanych ludzkości, fizycznych sposobów oddziaływania na ludzkie ciało, którego celem jest poprawa zdrowia i samopoczucia. Dobrze wykonany zabieg reguluje napięcie mięśni, pobudza przemianę materii i czynności fizjologiczne skóry, uśmierza ból oraz odpręża – psychicznie i fizycznie.

W MEDICAL PARK – RIVERSIDE SPA oferujemy zabiegi manualnepolegające na sprężystym (nie plastycznym) odkształcaniu tkanek. Dzięki takiemu podejściu masaż daje lepsze efekty lecznicze i relaksacyjne, a także lepiej przygotowuje mięśnie do wzmożonego wysiłku, czy też codziennej pracy.

W naszej ofercie znajdują się:

 • MASAŻ KLASYCZNY
 • MASAŻ REHABILITACYJNY
 • MASAŻ LECZNICZY
 • MASAŻ RELAKSACYJNY
 • MASAŻ IZOMETRYCZNY
 • MASAŻ ODCHUDZAJĄCY
 • MASAŻ SPORTOWY
 • DRENAŻ LIMFATYCZNY
 • REFLEKSOTERAPIA

Wszystkie terapie w MEDICAL PARK – RIVERSIDE SPA prowadzone są w komfortowych i funkcjonalnych gabinetach. Każde stanowisko zabiegowe wyposażone jest w profesjonalny, nowoczesny sprzęt medyczny.

K2MNetForms.pl realizacja: